energy

 

Szkło fotowoltaiczne używane do BIPV (Building Integrated fotowoltaiczne) jest podobne do tych standardowych. Są one całkowicie wykonane na zamówienie i zarówno wielkość jak i grubość jest ustalona na etapie projektowania w zależności od potrzeb klienta i praktyki stosowanej w architekturze. Fotowoltaiczne szkła strukturalne proponowane przez Solenita zastępują elementy konstrukcyjne, ponieważ mogą one spełnić wszystkie wymagania standardowego szkła strukturalnego. Do ich montażu potrzebna jest zwykła konstrukcja wsporcza, którą może zamontować każda Firma zajmująca się montażem okien. Produkty BIPV są zwykle wykonane w taki sposób, że architekci i projektanci mogą określić wielkość, grubość, kolor, przejrzystość, termiczną i akustyczną. Ponadto, poprzez zmianę liczby ogniw słonecznych, a także odległość między nimi jest możliwe, aby zmieniać stopień przezroczystości, a tym samym modulować przenikalność promieni słonecznych do wewnątrz budynku. Kolejnym elementem, o którym możesz zdecydować na etapie projektu jest kolor. Rzeczywiście można wybierać z szerokiej gamy kolorów PVB, lub użyć kolorowej pasty szklanej lub zastosować sitodruki mniej lub bardziej nieprzezroczyste. 3. Energia i Efektywność "Efektywność energetyczna" odnosi się do optymalizacji systemów energetycznych, urządzeń, konstrukcji, elementów i materiałów, które powodują zmniejszenie zużycia energii. Efektywność energetyczna jest również uważane za źródło "wirtualnej" energii odnawialnej, które jest natychmiast dostępne dla każdego. Oszczędność energetyczną można osiągnąć nawet przy minimalnej inwestycji, przy bardzo szybkim zwrocie inwestycji. Mniejsze zużycie energii zmniejsza również koszty operacyjne (zmniejszenie rocznego rachunku elektrycznego)


energy2

 

Zmniejszenie zużycia energii wytwarzanej z paliw kopalnych (ropopochodnych, propanu i gazu ziemnego, węgla, itp.) zmniejsza również szkody dla środowiska poprzez ograniczenie emisji CO2 i innych zanieczyszczeń. Dlatego efektywność energetyczna ma rezultaty porównywalne z wykorzystaniem energii ze źródeł odnawialnych. Solenita oferuje systemy, które zapewniają efektywność energetyczną realne oszczędności nawet do 40%, optymalizując wykorzystanie oświetlenia i energii elektrycznej w określonym obszarze. Wynik otrzymany wychodząc z faktu, że ilość światła wytwarzanego przez dane źródło światła podlega z upływem czasu spadkowi wydajności, który może być sterowany przez zarządzanie napięcia sieciowego. Systemy proponowane przez Solenita obniżają konsekwentnie koszty oświetlenia poprzez kontrolę napięcia dostarczanego i optymalizacji dostarczonego światła.

 Korzyści dla użytkowników:

Oszczędność energetyczna.

Znaczne oszczędności w kosztach utrzymania oraz kosztach materiałów źródła światła.

Zmniejszone zużycie źródła światła.

Znaczny wzrost czasu pracy źródła światła.

 

energy3
Obszary działalności w zakresie efektywności energetycznej: Zarządzanie energią.

 

Audyt energetyczny Firm proponuje optymalizację mającą na celu osiągnięcie najwyższy poziom efektywności energetycznej. Dzięki certyfikowanym inżynierom ”TÜV Energy Manager”, Solenita, zapewnia klientom analizę energii i proponuje wykorzystanie usprawnień i optymalizacji zużycia oraz zmniejszenie ilości strat. Cel ten jest realizowany poprzez zastosowanie urządzeń mających na celu zmniejszenie zużycia energii, w celu zapewnienia, tej efektywność energetycznej, która ma wpływ na co raz większą konkurencyjność firmy.

 

 

energy5
Instalacje do produkcji energii elektrycznej z źródeł odnawialnych.
Solenita świadczy usługi projektowania, rozwoju i budowania instalacji fotowoltaicznych do mieszkań
lub komercyjnych, jak również instalacji hybrydowych, łączących produkcję energii elektrycznej i energii termicznej. Solenita proponuje również rozwiązania ad-hoc dla instalacji BIPV całkowicie zintegrowanych architektonicznie, która jest bardzo funkcjonalna jak i estetyczna.


 


Solenita’s “Inteligens” Solutions


Naszym rozwiązaniem jest "Inteligens" urządzenie , które pozwala zmniejszyć zużycie energii urządzeń elektrycznych do: 45% na oświetlenie i 20-25% dla innych urządzeń. Niezależnie od dostawcy energii elektrycznej. System "INTELIGENS" stabilizuje prąd, eliminuje skoki napięcia, poprawia współczynnik mocy cosfi (przepięcia fazowego, czynnika sprzyjającego "stratom" w energii biernej), umożliwia stopniową regulację napięcia V wyjściowego, dzięki czemu można uzyskać największą wydajność energetyczną i dobrą wydajność urządzeń. "INTELIGENS" proponowany jest w 5 modelach do użytku komercyjnego, przemysłowego i mieszkaniowego, od 4.6KVA do 121KVA