W kontekście ogromnego potencjału energii słonecznej w Polsce, Włoscy i Polscy przedsiębiorcy nawiązali współpracę, aby wspólnie uruchomić projekt Solenita Sp. z o.o.
Solenita składa się z Włoskich i Polskich przedsiębiorców, menedżerów i specjalistów z wielu branż, wszyscy o dużym doświadczeniem zarządzania projektami na poziomie międzynarodowym, zwłaszcza w dziedzinie energii odnawialnej i efektywności energetycznej.
Firma rozpoczęła swoją działalność w branży fotowoltaicznej i działa, jako spółka innowacyjna, oferując kompletne rozwiązania od małych elektrowni fotowoltaicznych na dachu mieszkalnym do dużych farm fotowoltaicznych zamontowanych na ziemi.
Solenita ma siedzibę w Lublinie i oferuje swoim klientom instalacje fotowoltaiczne pod klucz, duże i małe, a także, jako dostawca produktów na rynek fotowoltaiczny.
Promotorzy są to przedsiębiorcy z głęboką znajomością rynku fotowoltaicznego w skali globalnej, zarówno w Europie, USA i Azji. Byli pionierem włoskiego rynku PV, którzy nadal posiadają zakład produkcyjny zlokalizowany w pobliżu miejscowości Padva, w północnej części Włoch.
Mogą oni liczyć na dużą sieć silnych dostawców i producentów materiałów fotowoltaicznych z całego świata, którzy są w stanie zagwarantować wysoką jakość i wydajność produktów.