Szkło fotowoltaiczne używane do BIPV jest podobne do tych standardowych. Są one całkowicie wykonane na zamówienie i zarówno wielkość jak i grubość jest ustalona na etapie projektowania w zależności od potrzeb klienta i praktyki stosowanej w architekturze.
Fotowoltaiczne szkła strukturalne proponowane przez Solenita zastępują elementy konstrukcyjne, ponieważ mogą one spełnić wszystkie wymagania standardowego szkła strukturalnego. Do ich montażu potrzebna jest zwykła konstrukcja wsporcza, którą może zamontować każda Firma zajmująca się montażem okien.
Produkty BIPV są zwykle wykonane w taki sposób, że architekci i projektanci mogą określić wielkość, grubość, kolor, przejrzystość, termiczną i akustyczną. Ponadto, poprzez zmianę liczby ogniw słonecznych, a także odległość między nimi jest możliwe, aby zmieniać stopień przezroczystości, a tym samym modulować przenikalność promieni słonecznych do wewnątrz budynku.
Kolejnym elementem, o którym możesz zdecydować na etapie projektu jest kolor. Rzeczywiście można wybierać z szerokiej gamy kolorów PVB, lub użyć kolorowej pasty szklanej lub zastosować sitodruki mniej lub bardziej nieprzezroczyste.